Проекти фонду
Відродження духовності
Милосердя
Просвітництво
Чужих дітей не буває
Здоров'я нації
Талановите майбутнє
Спадщина
Видавнича справа

Пaртнери фонду


Проект «ВИДАВНИЧА СПРАВА»

Презентація «Повного зібрання творів» Григорія Сковороди у 2-х томах


«Світ ловив мене, але не спіймав»«Світ ловив мене, але не спіймав», - ця відома епітафія прикрашає надгробну плиту видатного українського філософа та християнського мислителя XVIII століття Григорія Савича Сковороди. 3 грудня 2012 року виповнилося 290 років з дня його народження.

 

4 грудня в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди Національної академії наук України пройшло урочисте засідання Вченої ради під головуванням директора інституту академіка Мирослава Поповича, під час якого відбулася презентація «Повного зібрання творів» Григорія Сковороди у 2-х томах у перекладі російською мовою. Видання здійснене за підтримки «Фонду братів Павліченко», Валерія Роздорожного та Благодійного фонду «Богуслав» видавництвом «Богуславкнига».

Нове зібрання, поліграфічне виконання якого отримало найвищу оцінку, видавці подарували бібліотеці Інституту філософії, Інституту літератури та іншим науковим бібліотекам міста.


Доктор філософських наук, професор Мирослав Попович у вступному слові на засіданні Вченої ради розповів про історію створення зібрання та глибоку причетність Сковороди – поета до людськості. Наполегливий заклик Григорія Сковороди «Пізнай себе» залишається, за словами М. Поповича, актуальним і сьогодні.

Науковий редактор видання, доктор філософських наук Сергій Йосипенко розказав про Сковороду – філософа-мораліста, якого ще за життя називали «руським Сократом», а також про серйозну текстологічну роботу над «Повним зібранням творів» Григорія Сковороди.

Ідея видати твори Г.С. Сковороди російською мовою належить Ростиславу Павліченко, а голова правління Благодійного фонду «Богуслав» Володимир Романенко з великою радістю відгукнувся допомогти втілити цю ідею у життя. У своєму виступі Володимир Романенко назвав Інститут філософії храмом пошуку істини, а Григорія Савича Сковороду – батьком української філософії. «Мені дуже хотілося, - підкреслив В. Романенко, - щоб усі змогли доторкнутися до творчості великого мислителя».

Від Української Православної Церкви в урочистостях та презентації взяв участь голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Георгій Коваленко. Він звернув увагу присутніх, що видання відкриває передмова Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. В ній Глава УПЦ наголошує на актуальність творчості Григорія Сковороди у наш час: «і в нашому суспільстві нестримного споживання, яке намагається мирські цінності поставити в основу і змусити нас думати тільки про матеріальне й земне, про гроші, славу і задоволення. Світ і сьогодні намагається спіймати кожного з нас. Але щоб залишитися вільним, потрібно відповісти на питання, які перед нами ставить філософія життя. І відповісти на них так, як відповів великий наш співвітчизник і великий філософ Григорій Савич Сковорода».

Нехай нікого з нас не спіймає світ! Будемо свідомо вільними!


Перейти на головну сторінку проекту «Видавнича справа»

 

  Благодійний Фонд «Богуслав». Україна, 04080, м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 81          © 2017
тел./факс: (044) 200–02–78, e-mail:info@bfb.org.ua