Проекти фонду
Відродження духовності
Милосердя
Просвітництво
Чужих дітей не буває
Здоров'я нації
Талановите майбутнє
Спадщина
Видавнича справа

Пaртнери фондуЗдоров'я нації

Лейкемія в дитячому віці

Лейкоз (лейкемія) — це системне злоякісне захворювання органів кровотворення і крові. Для нього характерне розростання патологічних кліток у кістковому мозку, крові та внутрішніх органах. Згідно зі світовою статистикою із 100 тисяч дітей 3,3–4,7 тисяч захворюють лейкемією у віці до 15 років. Близько 40–46 % випадків припадає на дітей 2–6 років. Після Чорнобильської катастрофи значно зросла увага до проблем дитячої онкогематології.

Гематологи вважають, що внаслідок аварії на ЧАЕС з'явилися нові форми хвороби, які важко піддаються лікуванню, і частіше став реєструватися природжений лейкоз.

Лікування

У разі гострого лейкозу (ГЛ) показана термінова госпіталізація. В окремих випадках, якщо встановлений точний діагноз, можливе цитостатичне лікування в амбулаторних умовах. У лікуванні ГЛ використовуються комбінації хіміопрепаратів. Лікування зазвичай розбивається на 3 фази. У першій фазі проводиться індукційна терапія, в кінці якої в більше ніж 90% хворих мазки кісткового мозку відповідають ремісії. Друга фаза лікування - це консолідація, яка полягає у введенні хіміопрепаратів і інколи опроміненні черепа для видалення лімфобластів, які можуть знаходиться в менінгеальних оболонках центральної нервової системи. Третя фаза - терапія, що підтримує.

Особливість лікування полягає в тому, що воно проводиться тривалий час. Тому інтенсивний курс триває 8 - 9 місяців, потім йде опромінення головного мозку, і після цього ще 2 роки пацієнт приймає терапію, що підтримує, вже вдома. Саме таке лікування дозволяє успішно перемагати хворобу.

Сьогодні лейкемія лікується, необхідно боротися за життя.

Сьогодні в Україні дитячі онкогематологи використовують передові методики і останні розробки в лікуванні лейкозу. Проте ще досить рідко проводиться трансплантація кісткового мозку. Перемога над лейкемією починається з віри в одужання.

Статистика

За даними статистики, в розвинених країнах 70-75% хворих лейкемією дітей (а в групі мінімального ризику - до 80% пацієнтів) виживають. Але слід ураховувати, що життя дитини багато в чому залежить від виду, ступеня важкості захворювання, а також від фінансових можливостей сім'ї.

… і математика

На першому етапі (перші 33 дні інтенсивної хіміотерапії) вартість лікування варіюється в межах 10-17 тисяч умовних одиниць. В цей період очікується початок ремісії. Якщо ремісія не настає, вартість подальшого лікування зростає на третину! Наступний період очікування ремісії - 51-й день інтенсивної хіміотерапії. Якщо хвороба не реагує на введення препаратів - призначають високодозову хіміотерапію, променеву терапію, аж до трансплантації кісткового мозку (ТКМ), що, у свою чергу, збільшує вартість лікування до сотень тисяч доларів.

Звичайна середньостатистична українська сім'я, де працюють обидва батьки, одночасно продаючи все своє майно, підключаючи до збирання коштів бабусь, дідусів, всіх друзів і знайомих

НЕ В ЗМОЗІ СПЛАТИТИ ЛІКУВАННЯ САМОСТІЙНО!


Перейти на головну сторінку проекта «Здоров'я нації»
 
  Благодійний Фонд «Богуслав». Україна, 04080, м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 81          © 2017
тел./факс: (044) 200–02–78, e-mail:info@bfb.org.ua