Проекти фонду
Відродження духовності
Милосердя
Просвітництво
Чужих дітей не буває
Здоров'я нації
Талановите майбутнє
Спадщина
Видавнича справа

Пaртнери фондуЛист від Друга


БФ «Богуслав» у рамках проекту «Здоров'я нації» здійснює допомогу відділенню дитячої онкогематології Київської обласної лікарні.

Для моральної та духовної підтримки дітей, які перебувають на лікуванні, вирішено щотижня разом з волонтерами писати листи кожній хворій дитині (аналогія - існуючий проект «Лист Янгола»).

Суть ініціативи: у кожної хворої дитини, що потрапляє до онко-відділення, з'являється Друг, який пише їй листи або листівки зі словами підтримки, дарує маленькі подаруночки та ін., тільки б відвернути увагу дитини від виснажливого лікування, підтримати у важкі хвилини, розвеселити.

Діти і батьки, які потрапляють до лікарні, часто опиняються в ізоляції, а переживати такі випробування на самоті - важко. Як показує практика, листи не просто вносять величезний позитив у життя дітлахів, вони вселяють віру і надію на одужання. Малим дітям найчастіше пишуть від імені їхніх улюблених казкових героїв - малюки вірять, що листи дійсно від них, і це - як жива казка. Старші діти розуміють, що пишуть їм звичайні люди - і для них це теж не менше диво: про них ще хтось думає, турбується, бажає їм сил і одужання, молиться і переживає, і в своїй хворобі вони не самотні...

Лист приблизно раз на тиждень передається дитині. До листа можна додавати дитячі журнали, захоплюючі книжечки, диски з мультиками або комедіями, нові іграшки, цікаві роздруківки та інше. Дуже часто такий подаруночок від Друга дитина бере в ручки, коли їй боляче. Мами і лікарі кажуть, що діє замість знеболюючого! Але найголовніше - листи, написані з живою участю та любов'ю.

Дуже важливо підтримати онкохворих дітей в їхньому прагненні подолати залежність від хвороби. Можливо, для когось з них саме така підтримка стане тією вирішальною крапелькою сили, яка переважить шальки терезів під назвою «життя»...


 
  Благодійний Фонд «Богуслав». Україна, 04080, м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 81          © 2017
тел./факс: (044) 200–02–78, e-mail:info@bfb.org.ua