Проекти фонду
Відродження духовності
Милосердя
Просвітництво
Чужих дітей не буває
Здоров'я нації
Талановите майбутнє
Спадщина
Видавнича справа

Пaртнери фондуСвято-Макаріївська церква

Храм Свято-Макарієвської церкви був започаткований наприкінці 19 століття з метою дати духовне світло жителям околиці міста — Юрковиці. Пияцтво, ненормативна лексика напівкримінального люду, діти, як правило, кинуті напризволяще — такі були прикмети всіх київських околиць. Щоб хоч трохи змінити ситуацію на Юрковиці, в 1896 році Київська Релігійно-Просвітницька громада ухвалила рішення збудувати  церкву-школу в ім’я священномученика Макарія.

У православній церкві є угодники, земне життя яких майже не висвітлене історією, але які лишили за собою пам’ять хоча б однією видатною подією, в якій виявилася височінь їхньої духовної досконалості. До таких угодників належить і священномученик Макарій, Митрополит Київський і всієї Русі, обраний на кафедру в 1494 році. Після спустошливої татаро-монгольської навали 1240 року київські святителі не жили в Києві більш як 200 років. З почуття архипастирського обов’язку святитель Макарій вирішив 1497 року відвідати стародавню столицю Русі. Дорогою з Вільно в Київ Митрополит Макарій мужньо не полишив Богослужіння в храмі під час татарського набігу і був убитий у вівтарі. На честь 400-річчя кончини Митрополита Макарія й було закладено Свято-Макаріївський храм з церковнопарафіяльною школою.

Після жовтневої революції Свято-Макаріївське Юрковецьке братство припинило свою діяльність. 17 грудня 1945 року відбулося цілковите відродження церкви. Нині Свято-Макаріївський храм живе повним життям. У нових соціальних умовах храм розкриває нові грані своєї діяльності. Це духовна просвіта дітей і дорослих, це – милосердя.


Перейти на головну сторінку проекта «Спадщина»
 
  Благодійний Фонд «Богуслав». Україна, 04080, м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 81          © 2017
тел./факс: (044) 200–02–78, e-mail:info@bfb.org.ua