Проекти фонду
Відродження духовності
Милосердя
Просвітництво
Чужих дітей не буває
Здоров'я нації
Талановите майбутнє
Спадщина
Видавнича справа

Пaртнери фондуОновлений Храм

12 Листопада 2011 року для парафіян церкви Миколи Чудотворця, що на вулиці Миколія села Медвин Богуславського району Київської області, відбулася довгоочікувана подія: у цей день урочисто освятили оновлений Храм, який можна назвати справжньою окрасою села. Протягом історичного шляху в селі Медвин Богуславського району Київської області було чимало храмів(сім) та парафій, серед яких виділялися два храми – Успіння Пресвятої Богородиці та святителя Миколи Чудотворця.

Не одне століття належали медвинські прихожани до парафії Миколи Чудотворця. Перші відомості сягають 1726 року. У 1874 році церква добудована та оновлена «тщанием прихожан при пособии от казны». У 1908 році «отремонтирована, выкрашена снаружи и внутри, и сделана в ней роспись». Збудовано дерев'яну дзвіницю, зведено церковну сторожку і дім для священика. Миколаївська церква простояла до 1964 року, щоправда, без дзвіниці, з голими стінами, без будь-якого внутрішнього церковного начиння. Згодом була зруйнована за вказівкою голови колгоспу, бо хтось доніс, що о. Іоанн Селецький зазирнув у вікно храму.

О. Іоанн розповідав: «Попри всі негаразди і перешкоди від влади, я у відчай не впадав, адже потреба у храмі була велика – у навколишніх селах жодного приходу, діяла лише Богуславська церква. Знайшли стареньку хату на вул. Миколія, під соломою, стеля ще не впала. Треба ремонтувати. Почали шукати допомогу…, на лісоторговому складі продавалися дерев'яні фінські будиночки. Зібрали гроші, купили, привезли, але влада дозволу на ремонт не дала. Куплені на громадські кошти будівельні матеріали реквізували на будівництво аптеки. Зрештою дозволили перекрити шифером, але громада вирішила перекрити оцинкованим залізом( для можливості наступної добудови купола). А щоб таку розкіш знову не забрали, відразу ж пофарбували – буцім він з простого заліза. Ось так з простої селянської хати поволі, з великими труднощами поставала діюча Миколаївська церква». З часом були надбудовані куполи, обладнувалося і прикрашалося приміщення зсередини.Час минав. Знову виникла потреба у ремонті. Протоієрея Іоанна змінив молодий о. Петро Доброцький, який не полишав надію відремонтувати церкву. У 2009 році, звернувшись до Благодійного фонду «Богуслав», отримав кошти на ремонт даху, який протікав. Далі була газифікація. У 2010 році Голова правління фонду Романенко В.І. особисто зайнявся оновленням храму: пошук майстрів-іконописців, підбір та розміщення ікон…Протягом року велися роботи по розпису храму. Досвідчені художники Вовкула Сергій та Кулик Ігор вклали весь свій талант и душу в написання нових 37 ікон, на яких возносяться лики святих апостолів та святителів, мучеників та мучениць, преподобних та праведних.Будівля відремонтована зсередини - всі стіни перетягнуті шпаклівкою з сіткою, щоб закласти основу під іконопис; та зовні - вирівняні, побілені стіни, замінений центральний купол, який видно зараз здалеку. Не так давно затісна для громади церква збільшилась просторово, раціональної реставрації зазнали хори.

При допомозі жителів села Медвин та Благодійного Фонду «Богуслав» старенька церква перетворилася на величавий ошатний храм з чудовими писаними іконами, із золотавим куполом, який горить на все село, нагадуючи, що через Церкву ми отримуємо Божественну допомогу, необхідну нам для того, щоб жити, дотримуючись чеснот для осягнення Царства Божого.12 листопада 2011р. Високопреосвященнійший Митрофан, Архієпископ Білоцерківський і Богуславський, з архіпастирським візитом відвідав церковну парафію на честь святителя і чудотворця Миколая села Медвин Богуславського благочиння з нагоди завершення настінного розпису та оновлення храму. Перед початком Божественної літургії владика Митрофан звершив чин малого освячення храму, окропив його стіни та прихожан, які з великою радістю прийшли молитися до свого оновленого Храму, святою водою. За Літургією Його Високопреосвященству співслужили благочинний Богуславського округу протоієрей Михаїл Залізницький, настоятель Свято Макаріївського храму м. Києва протоієрей Анатолій Затовський та клірики Богуславського благочиння. По завершенні богослужіння архієпископ Митрофан привітав духовенство та мирян із закінченням реставраційних робіт та розписом церкви, подякував усім за труди та нагородив благодійників і активних прихожан храму благословенними грамотами Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського та всієї України та грамотами Білоцерківської та Богуславської єпархії, закликав парафіян до наповнення її щирими молитвами, щоб церква була живою та діяльною. Оскільки кожний Храм є потребою, у першу чергу людям, для освячення і черпання дарованих нам ласк Божих.За талант жертовності та дбання за красу оновленого храму орден святителя Феодосія Чернігівського з рук Архієпископа отримав Голова Правління Благодійного фонду «Богуслав» Романенко Володимир Іванович.

Церква Миколи Чудотворця для парафіян села Медвин є земним шляхом, який провадить їхні душі до спасіння. Освячення храму являє собою оновлення. І це сприятиме оновленню наших душ і помислів, оновленню свідомості у ставленні до християнської віри, спонукатиме до доброчинності та примноження успіхів у щоденних мирських добрих справах і діяннях. Тож можна лише вітати те, що віруючі Миколаївської парафії нарешті отримали змогу молитися в оновленому, просторому і величному Храмі.Використані матеріали: «Медвинські скрижалі», укладачі П. Гогуля, А. Листопад, 2011


Перейти на головну сторінку проекту «Спадщина»
 
  Благодійний Фонд «Богуслав». Україна, 04080, м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 81          © 2017
тел./факс: (044) 200–02–78, e-mail:info@bfb.org.ua