Проекти фонду
Відродження духовності
Милосердя
Просвітництво
Чужих дітей не буває
Здоров'я нації
Талановите майбутнє
Спадщина
Видавнича справа

Пaртнери фонду


Проект «ВИДАВНИЧА СПРАВА»

Репринтне відтворення видання 1928 року книги Осипи Заклинської «Нова кухня вітамінова»
«Нова кухня вітамінова» Осипи Заклинської вперше була видана у Львові в 1928 році. Це не просто книга старих рецептів та слушних порад і коментарів. Її унікальність і неповторність - у мові, якою вона написана. Читаючи її, ніби переносишся у Галичину початку XX ст., відчуваєш неповторну атмосферу старого і справжнього Львова. В книзі багато слів, які вже сьогодні не вживаються або вживаються дуже рідко. Але це лише збагачує неймовірне враження від книги, створює неповторний шарм, гарний настрій та налаштовує на домашній затишок, бо написана вона непересічною українкою, справжньою галицькою пані...Осипа Заклинська свою книгу презентувала так:
«Їсти потрібно небагато, але добірно», - так казав відомий французький ресторанний критик і гурман Brillat Savarin у своїй знаменитій книжці «Фізіологія смаку». Кожна жінка, яка хоче знайти шлях до серця чоловіка, починає від смачного обіду.
Ця книжка написана для багатих і бідних. Поруч з дорогими стравами подаю й не дорогі, щоби й найубогіші люди могли собі смачно зварити. Нова кухарська книжка має послужити початкуючим господиням, які щойно вчаться куховарити, як і тим, що вже вміють варити. Добра книжка – це щира порадниця для молодої і для досвідченої ґаздині...»


Для відчуття неповторного стилю та атмосфери старого і справжнього Львова
пропонуємо вашій увазі
деякі із сторінок книги «Нова кухня вітамінова».


Книга випадково була знайдена у містечку Ходорів, невідомою була ні її назва, ні автор, втраченими були і початкові листки. Розпочалися пошуки… Ідентифікувати книгу допомогли фахівці Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника. Далі, завдяки розміщеному в журналі «Рецепти господині» оголошенню та небайдужості багатьох людей, були знайдені інші, чудом вцілілі, примірники цієї дивовижної книги і відновлено відсутні сторінки. Так унікальна праця Осипи Заклинської «Нова кухня вітамінова» була відтворена у повному обсязі.

Працюючи над цим виданням, велике враження залишилось не тільки від унікальності самої книги, але й від особистості автора – Осипи Заклинської. Разом зі своїм чоловіком, Богданом Романовичем Заклинським, який походив з давньої української родини і був знаним учителем, фольклористом, краєзнавцем, вона вчителювала в селах і містечках Західної України на початку ХХ століття. Це був союз двох талановитих, надзвичайно обдарованих людей. Подружжя Заклинських підтримувало дружні стосунки з В. Стефаником, Марійкою Підгірянкою, А. Крушельницьким, І.Крип'якевичем та іншими діячами культури, освіти, політики Галичини.

Стало зрозуміло, що пам'ять про родину Заклинських, яку з упевненістю можна назвати цвітом української інтелігенції того часу, необхідно зберегти і відновити. Заслужений працівник культури України, історик-науковець Петро Арсенич люб'язно поділився фотографіями та інформацією з родинного архіву сім'ї Заклинських.

Але БФ «Богуслав» продовжує пошуки інформації, фотографій, листів або спогадів про цю славну українську родину та має намір відтворити другу книгу Осипи Заклинської «Як добути красу і задержати молодість та здоровля» (1929).

Інформацію просимо надсилати на нашу електронну адресу: info@bfb.org.ua.


Перейти на головну сторінку проекту «Видавнича справа»
 
  Благодійний Фонд «Богуслав». Україна, 04080, м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 81          © 2017
тел./факс: (044) 200–02–78, e-mail:info@bfb.org.ua