Навіщо купувати іграшки дітям?

Зміст

Сучасні дитячі іграшки – це не просто забавки для дітей, це ще і корисні інструменти для їхнього розвитку. Правильно підібравши іграшку для дитини відповідно до її віку, ви зможете стимулювати її розвиток у найпростіший для неї спосіб – граючись, вона пізнаватиме навколишній світ, вивчатиме щось нове та розвиватиме свої здібності, закладені у ній природою.

Іграшка – інструмент для розвитку дитини

Гра – це провідний вид діяльності дитини, що є справжнім активатором розвитку дитини ледь не з її народження. Сучасна іграшка може забезпечити дитині:

  1. Сенсорний розвиток. Це іграшки для найменших. Спостерігаючи за брязкальцями, різнокольоровими м’якими іграшками, пірамідками, м’ячиками, пищалками тощо, дитина навчиться розрізняти кольори, сприймати звуки, розуміти поняття «твердий» або «м’який» та ін.
  2. Розвиток моторних навичок. Такі іграшки створюють невелике навантаження на різні групи м’язів. До цієї категорії віднесемо самокати, біговели, фітболи, скакалки, дартс тощо. Для розвитку дрібної моторики рук відмінно підійдуть шнурівки, сортери, мозаїки, набори для ліплення, бізіборди тощо.
  3. Розвиток когнітивних навичок: мислення, пам’ять, уява, мовленнєві здібності. Граючись із настільними іграми, головоломками, конструкторами, пазлами, інтерактивними іграшками, дитина вчитиметься аналізувати, мислити, прораховувати свої кроки наперед.
  4. Навчальний момент. Сучасні інтерактивні плакати, дитячі планшети, ноутбуки, набори з цифрами та літерами, іграшкові годинники – це все іграшки, що підготують дитину до навчання, допоможуть їй опанувати літери, цифри, назви кольорів, подадуть у цікавій формі інформацію географічного, природничого характеру тощо.
  5. Знайомство із різними соціальними ролями людей. До цього типу іграшок віднесемо тематичні набори, наприклад, «Лікар», «Механік», «Перукар», тощо.
  6. Емоційний розвиток. Іграшка може також навчити дитину співпереживанню, викличе в неї бажання піклуватися про когось. Іграшки для емоційного розвитку – це пупси, ляльки, інтерактивні тваринки, плюшеві ведмедики та інші персонажі.

Основні правила вибору іграшок для дітей

Аби обрати іграшку, яка буде не лише цікавою, а ще і корисною для дитини, рекомендуємо вам брати до уваги такі критерії:

  1. Вік дитини. Виробник завжди вказує на упаковці, для дітей якого віку призначена іграшка. Від цього залежить складність дитячої забавки та усі її особливості. Занадто проста іграшка буде нецікавою дитині, а дуже складна може швидко набриднути їй, оскільки не викличе інтересу до гри.
  2. Форма. Яку б іграшку ви не обрали, слідкуйте за тим, аби у неї не було гострих країв, об які дитина могла б випадково порізатися чи отримати іншу травму.
  3. Матеріал. Він має бути якісним. Якщо ви тримаєте у руках іграшку з добре відчутним неприємним запахом пластику, це може свідчити про те, що іграшка низької якості. Вона може нашкодити здоров’ю дитини, викликати алергію, інтоксикацію чи головний біль.
  4. Сертифікат якості. Його можна вважати підтвердженням того, що іграшку виготовлено відповідно до установлених норм та правил.
  5. Колір. Не рекомендуємо купувати маленьким дітям іграшки занадто яскравих («кислотних») кольорів. Вони можуть напружувати зір дитини та негативно впливати на її психіку.
  6. Дрібні деталі. Дітям до 3-5 років не варто купувати іграшки із занадто дрібними деталями. Завжди перевіряйте, як закріплені елементи іграшки. Це має бути так, аби дитина випадково не відкусила ту чи іншу деталь та не проковтнула її.
  7. Місце покупки. Краще за все обирати дитячі іграшки у магазинах, що спеціалізуються на продажу товарів для дітей. Зазвичай вони співпрацюють із перевіреними виробниками та постачальниками, тому можна бути упевненим у тому, що ви отримаєте якісний товар. 

Іграшка – це не тільки про розваги, а ще і про розвиток вашої дитини. Обирайте якісні іграшки для різнобічного розвитку хлопчиків та дівчаток та пізнавайте разом із ними цей світ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *