Каплиця святого праведного Іова Багатостраждального

25 Грудня 2011 року відбулась важлива подія: у селі Віта-Поштова (Києво-Святошинський р-н, Київська область) за ініціативи та на кошт Благодійного фонду «Богуслав» побудовано та освячено каплицю святого праведного Іова Багатостраждального. Іов був людиною богобоязливою і благочестивою. Всією душею він був відданий Господу Богові й у всьому поводився відповідно до Його волі, віддаляючись від усього злого не тільки в справах, але й у думках. У Біблії (Книга Іова) розповідається про доброчесного Іова, що жив заможно і щасливо. Бог, бажаючи укріпити та засвідчити його віру, попустив тяжкі випробування: загинули його десятеро дітей, втрачено все майно та слуги, сам Іов захворів на проказу. Та віра Іова не похитнулася, і він не відступився від Бога. 

Святий Іов прообразує Господа Ісуса Христа, що зійшов на землю, безвинно постраждав заради спасіння людей, а потім прославився славним Своїм Воскресінням.

Невелике та стародавнє село Віта-Поштова розташувалося на відстані 18 км на південь від міста Києва серед мальовничої долини, оточеної з усіх сторін сосновим та дубовим лісом. Не зовсім звичайна назва села походить від слов’янського слова «вече», «віче»… Пройшло багато часу, перш ніж до цієї назви було додано назву «Поштова». Зараз Віта –Поштова відновлюється та розбудовується. Майже рік тому, прагнучи до духовного відродження України та розвитку православної релігії, Благодійний фонд «Богуслав» прийняв рішення побудувати на околиці села каплицю Іова Багатостраждального та упорядкувати ліс навколо. Тож, незабаром, невелика ділянка лісу перетворилася на сучасний парк: розчищена територія, викладені тротуарною плиткою доріжки для прогулянок, встановлені зручні лавочки для відпочинку, ліхтарі освітлюють всю територію.

Капличка постає перед нами затишна та привітна, гостинно відкривши двері для усіх добрих людей, котрі молитимуться та проситимуть відповідних духовних дарів для себе та своєї родини. Сюди приходитимуть люди з різними духовними тягарями, а виходитимуть повні надії, отримавши радість та силу Духа. Вона служитиме лічницею духовною та тілесною, бо Господь найкращий лікар душі та тіла людини.

Благодійний фонд «Богуслав» у співпраці з видавництвом «Богуславкнига» (м. Київ) та видавництвом Сретенського монастиря (м. Москва) готує до друку цікаве видання Книги Іова. Окремо ця книга видається на Україні вперше. Прикрашена ексклюзивними ілюстраціями талановитого московського художника, супроводжується коментарями Святих Отців Церкви, відомих богословів. Призначена широкому колу читачів.

boguslav

Related Posts

Допомога Всеукраїнському православному педагогічному товариству

Виставка «Гоголівська містерія»

Світочі християнської віри

Постичь тайну Иова

No Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.