Техніка масажу обличчя з використанням плаского каменю гуаша сприяє відновленню правильного контуру, зменшенню набряків та зморшок. Для правильного виконання процедури слід використовувати спеціальні засоби, щоб досягнути гарного ковзання інструменту по шкірі.
До найпопулярніших олій, збагачених необхідними мінералами та вітамінами, відносять: мигдальну, кокосову, конопляну, з виноградних або абрикосових кісточок, жожоба, ши, чайного дерева, м’яти, лаванди, цитрусових тощо.
Всі продукти можна поділити на базові та ефірні. Зазвичай ефірні олії дуже концентровані і не використовуються в чистому вигляді, їх можуть додавати до базових по декілька крапель. Обираючи масло для масажу, обличчя майстер обов’язково враховує тип шкіри клієнта, щоб забезпечити найкраще живлення та зволоження шкіри.
Чому важливо правильно вибирати олію для гуаша?
Гуаша масаж повинен виконуватись зі спеціальними засобами. Дуже важливо їх обирати правильно для кожного конкретного клієнта. Невірний вибір може призвести до небажаних наслідків:
- подразнень (для чутливої шкіри);
- почервонінь;
- алергічних реакцій;
- забиття пор та появи висипів (особливо це важливо для жирної шкіри);
- сухі тканини через подальше пересушення можуть почати тріскатись та лущитись.
Щоб процедура масажу була приємною, комфортною та приносила бажані результати, важливо використовувати олії з натуральними компонентами відомих брендів, наприклад Jandarcel.
Топ натуральних олій для масажу гуаша
- Солодкий мигдаль. Це масло широко використовується у косметології для догляду за обличчям, нігтями та волоссям. Універсальний засіб, який підходить практично кожному при регулярному застосуванні покращує стан шкіри, її колір, еластичність та сприяє розгладженню зморшок. Мигдальне масло багате на вітаміни А, В, Е, сприяє розслабленню та зменшенню болю у м’язах.
- Жожоба. Гіпоалергенна олія, яка найчастіше використовується для чутливого типу шкіри. Вона не має запаху та швидко всмоктується, при цьому забезпечує достатнє ковзання. Жожоба має антисептичні властивості й при цьому забезпечує інтенсивне зволоження. Її використання повертає доглянутий та здоровий вигляд обличчя.
- Виноградні кісточки. Засоби на основі цього натурального компонента найкраще підходять саме для жирної шкіри. Олія не забиває пори, чудово зволожує тканини, сприяє швидкому загоєнню та регенерації. Вона містить вітамін Е, лінолеву кислоту та стимулює виведення токсинів. Використання масла на основі виноградних кісточок допомагає у боротьбі з акне та іншими запаленнями та віковими змінами — зморшками та пігментними плямами.
- Насіння коноплі. Масло рекомендується для використання із сухим типом шкіри. Чудовий вітамінний склад (С, Е) та вміст таких жирних кислот, як Omega 6 та Omega 3 оптимально зволожує тканини. При масажі гуаша олія із насіння коноплі сприяє розгладженню зморшок та відновленню здорового кольору обличчя.
- Кокос. Олія найчастіше застосовується на сухих шкірних покровах, схильних до тріщин. Засіб гіпоалергенний та немає різкого запаху, чудово живить та сприяє глибокому зволоженню тканин.

Помилки під час вибору олії для гуаша
Майстри з недостатнім досвідом нерідко можуть помилятись у підборі олії. До найпоширеніших помилок відносять:
- Використання засобів без урахування типу шкіри клієнта нерідко призводить до погіршення стану обличчя, замість бажаного ефекту.
- Застосування олій із вмістом синтетичних компонентів, що нерідко є причиною сильних алергічних реакцій та подразнень.
- Ігнорування якості та складу засобів для масажу може стати причиною поганого ковзання та негативно вплинути на тканини.
- Надмірне нанесення олії ускладнює виконання техніки гуаша та може стати причиною дискомфорту клієнта.
Чому не варто використовувати мінеральні олії?
Мінеральні олії — це продукт нафти після тривалого багатоетапного очищення. Сьогодні вона нерідко зустрічається у складі косметичних засобів та позитивно впливає на стан шкіри.
Проте багато спеціалістів не рекомендують їх використовувати. Особливо це стосується власників жирного типу шкіри. Такі продукти забивають пори та можуть стати причиною появи значних висипань та розвитку акне. Також вони порушують природний бар’єр та обмінні процеси клітин.
Сучасні відомі бренди косметики відмовляються від використання мінеральних олій у складі своїх засобів, а роблять акцент на натуральних компонентах.

Як перевірити олію на алергічну реакцію?
Щоб самостійно перевірити наявність алергій на будь-який засіб, слід виконати декілька простих дій:
- Нанесіть невелику краплину на внутрішню сторону зап’ястя.
- Протягом доби спостерігайте за реакцією. Відсутність свербіння, почервоніння або висипань може означати відсутність алергії.
- При появі будь-якого дискомфорту краще уникнути використання засобу та проконсультуватись з лікарем.
Як правильно використовувати олію для масажу гуаша?
Для досягнення максимального ефекту при виконанні техніки гуаша, варто приділяти увагу правильному використанні олії. Розпочинати необхідно з підготовки шкіри та її очищення.
Засіб повинен підбиратись індивідуально залежно від потреб клієнта. Оптимальна кількість олії перед нанесенням трохи нагрівається в долонях майстра, а потім рівномірно наноситься на зону шиї та обличчя.
Підготовка шкіри перед масажем
Перед тим як перейти безпосередньо до нанесення олія та масажу, необхідно ретельно очистити обличчя. Для цього слід повністю змити макіяж та весь бруд зі шкіри.
Потім рекомендується додатково провести зволоження за допомогою крему або спеціального тоніка. Особливо цей етап необхідний для власників сухого обличчя. Далі можна переходити до нанесення масла із натуральних компонентів.
Тонкий шар або рясне нанесення: що краще?
Щоб обрати оптимальну кількість засобу, який потрібен для масажу, варто враховувати тип шкіри. Це допоможе забезпечити достатнє ковзання інструменту.
Рясне нанесення найчастіше використовується для сухих тканин, оскільки зменшує тертя та забезпечує краще зволоження. Тонкий шар олії наноситься навпаки для жирної або комбінованої шкіри, щоб забезпечити правильну техніку масажу.
В салоні Royal Thai Spa вас зустрінуть досвідчені майстри, які володіють унікальними техніками тайського масажу гуаша. Вони використовують натуральну продукцію відомих брендів, яка ретельно підбирається під кожного клієнта.