Проект «ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ»

Будівництво Духовно-просвітницького Центру та будинку для людей похилого віку

Будівництво Духовно-просвітницького Центру, скверу та будинку для людей похилого віку здійснюється по вул. Стара Поляна, 79-81 та вул. Отто Шмідта, 1 у Шевченківському районі м. Києва навпроти храмового комплексу Свято-Макаріївської церкви.

Свято-Макаріївська церква – єдина в Києві дерев’яна церква XIX століття. З 1897 року (моменту її створення) і дотепер храм є осередком духовності на Татарці. Реалізація спільного з Релігійною громадою Макаріївської парафії УПЦ проекту збереже унікальність цієї архітектурно-історичної пам’ятки.

Проект будівництва Духовно-просвітницького Центру

Діяльність Духовно-просвітницького Центру має сприяти розвитку духовності, культури, просвітництва в Україні. У Центрі діятимуть церква Св. Георгія Побідоносця, недільна школа, кінолекторій духовного спрямування, бібліотека, різноманітні дитячі гуртки, безкоштовна їдальня. Будинок для людей похилого віку планується створити за європейським зразком з підвищеною комфортабельністю в розрахунку на 28 осіб.

14 січня 2014 року Благодійний фонд «Богуслав» передав у дар старовинну ікону «Святий великомученик Георгій Побідоносець» церкві на честь св. вмч. Георгія Побідоносця у споруджуваному Духовно-просвітницькому центрі.

Це – унікальна ікона середини XIX століття, створена на деревяній дошці з використанням левкаса, позолоти, олійних фарб, темпери та холодної емалі. Ікона добре збереглася та не піддавалась реставруванню від часу створення. Вона належить до настолпних ікон великих розмірів і є неперевершеним іконографічним переказом особливого образу святого Георгія, який рідко зустрічається.

На іконі св. Георгій зображений з хрестом у правій руці, у лівій він тримає спис та щит. Відтворене талановитим іконописцем обличчя святого воїна неначе дихає життям, але найбільше вражають очі: вони зазирають прямо у душу того, хто молиться перед іконою.

Як розповідає Голова правління благодійного фонду «Богуслав» Володимир Романенко, ідея подарувати ікону виникла після дивного врятування офісного приміщення фонду від пожежі в 2008 році. Часто після молитовних прохань перед святим образом Георгія надходила очікувана допомога. Тому було вирішено, що ця святиня має знаходитись у церкві, освяченій на честь святого великомученика.

Ми зазвичай асоціюємо образ святого великомученика Георгія тільки як воїна, і при тому – завжди перемагаючого. Звичайно, таким він і був, але перш за все – він був стійкий учасник воїнства Христового. Високо відзначений імператором Діоклетіаном, як талановитий полководець, святий Георгій не спокусився цим і різко повстав проти гонінь на християн, розпочатих імператором-язичником.

За це він був підданий жорстоким мукам: величезний камінь клали на груди, прив’язували до колеса, під яким впивалися в тіло великомученика леза. Знамення Небесні зміцнювали його у стражданнях за Христа Спасителя. Ними була вражена і увірувала в Істинного Бога і сама імператриця Олександра, яка стала християнкою. Катування великомученика тривали. Марна була й спроба імператора спокусити святого Георгія розділити з ним царську владу. Тоді Діоклетіан засудив його до смертної кари через усікновення глави.

Святого Георгія Побідоносця люблять і шанують віруючі ще з часів древньої Русі. Настане час, і зажевріє ще одна молитовна лампада перед іконою Всехвального Чудотворця і Переможця Георгія у новозбудованому храмі на Юрковиці. Адже Святий Георгій (Юрій) є не тільки святим заступником всієї України, а й Київської Юрковиці, яка носить його ім’я.

14 січня 2014 року подаровану ікону «Святий великомученик Георгій Побідоносець» урочистим хресним ходом пронесли навколо Духовно-просвітницького центру та тимчасово встановили у Макаріївському храмі до закінчення будівництва нової церкви. Святиня, якій більше 150 років, як прекрасне духовне творіння, має стати храмовою іконою у церкві, що будується.

Приходьте ж з побожністю до шанованого в усьому православ’ї святого великомученика Георгія Побідоносця, приносьте свої прохання і отримуйте його захист та допомогу!

Радуйся, святий славний та всехвальний великомучениче Христовий Георгіє!

boguslav

Related Posts

Допомога Всеукраїнському православному педагогічному товариству

Виставка «Гоголівська містерія»

Світочі християнської віри

Постичь тайну Иова

No Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.