Глаукома («туман в оці») — друга, після катаракти за поширеністю, причина сліпоти у світі. На жаль, дане захворювання є підступним і може розвиватись непомітно роками. Багато людей не мають миттєвих симптомів або лише час від часу відчувають головний біль, переважно навколо ока. Тому зір втрачається поступово та безболісно. Несвоєчасне лікування хвороби неминуче призводить до повної сліпоти.
Комплексний та кваліфікований підхід допоможе зберегти зір та зупинити процес розвитку хвороби. Сучасний медичний центр Oculus надає якісну діагностику та лікування глаукоми у Львові: https://oculus.lviv.ua/blog/ophthalmology/likuvannia-glaukomy/ – звертайтесь за консультацією до лікаря офтальмолога. Oculus є загальновідомим лідером у галузі офтальмології на Західній Україні.
Вік є одним із факторів ризику розвитку захворювання. Тому регулярні профілактичні огляди є вкрай важливі, особливо після 40 років.
Без перебільшення можна сказати, що своєчасна діагностика глаукоми рятує зір. Медикаментозне лікування, лазерна терапія або хірургічне втручання – ефективні методи, які допоможуть сповільнити втрату зору.
Що таке глаукома
У здорових очах зі здоровими зоровими нервами водяниста волога відтікає через дренажні канали. При глаукомі зорові нерви поступово пошкоджуються підвищеним тиском в оці, викликаним накопиченням водянистої вологи. Підвищення внушньоочного тиску (ВОТ) призводить до атрофії зорового нерву. Нелікована глаукома може призвести до постійної та необоротної втрати зору.
Як проявляється глаукома
Глаукома – підступне захворювання при якому зміни зору розвиваються поступово та непомітно. Проте, іноді можуть проявлятись певні ознаки, що можуть вказувати на хворобу.
Симптоми, які можуть проявлятись при глаукомі:
- біль або тиск в очах;
- головні болі;
- слабкий, розмитий зір;
- різке погіршення зору.
Немає чіткого списку причин, проте, є низка факторів, які сприяють появі захворювання.
Фактори ризику глаукоми:
- вік після 60 років;
- короткозорість або далекозорість;
- спадковість (глаукома у членів родини);
- проблеми з тиском, хвороби серця та судин.
Діагностика глаукоми
Найкращий спосіб переконатися, що у вас немає глаукоми, — пройти діагностику зору. Перший етап передбачає загальні обстеження очей. При підозрі на глаукому використовується ряд тестів і обстежень:
- Оптично-когерентна томографія – метод вимірювання кута передньої камери ока і диску зорового нерву.
- Гоніоскопія – огляд дренажної системи очного яблука.
- Комп’ютерна периметрія – дослідження зорових полів.
- Інфрачервона пахіметрія з визначенням індивідуального очного тиску.
Лікування глаукоми
Лікування захворювання має важливе значення, оскільки нелікована глаукома може призвести до швидкої втрати зору.
Повністю відновити втрачений зір неможливо. Немає лікування, яке могло б повністю усунути глаукому та повернути очам початковий здоровий стан. Проте своєчасний комплексний підхід допомагає впоратися з симптомами та гальмує подальший процес погіршення зору.
Медикаментозне лікування
Основним лікуванням глаукоми зазвичай є очні краплі, які знижують внутрішньоочний тиск за рахунок зменшення об’єму рідини та посилення її відтоку. При глаукомі краплі необхідно приймати на постійній основі.
Лазерне лікування глаукоми
У разі відсутності ефективності медикаментозного лікування, лікарі вдаються до лазерної терапії. Така процедура сприяє покращенню відтоку водянистої вологи з ока.
Хірургічне лікування глаукоми
Іншим способом лікування є хірургічне втручання. Антиглаукомні операції направлені на виведення рідини з ока та уповільнюють втрату зору. Перевага хірургічного втручання полягає в безпечності та значно меншій травматизації ока. В медичному центрі Oculus.lviv.ua застосовується сучасна малоіновазивна процедура – дозована ендотрабекулектомія. Дана операція є авторським методом професора Новицького І. Я.
Глаукома – це серйозне та невиліковне на даний момент захворювання. Не існує ліків, які б усунули шкоду, завдану цією хворобою, але лікування допоможе підтримувати очний тиск під контролем та зупинити подальший процес хвороби. Наразі єдиним способом вчасно виявити хворобу та свій зберегти зір – регулярно відвідувати лікаря офтальмолога.