Світочі християнської віри

30 травня 2013 року в Національному музеї літератури України БФ «Богуслав» нагородив переможців конкурсу «Світочі християнської віри», присвяченого 1025-річчю хрещення Київської Русі.

Ініціатором конкурсу виступили Інститут української філології та літературної творчості ім. А.Малишка Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова та «Мала академія наук учнівської молоді Київської області».

У вітальному слові доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури НПУ імені М.П. Драгоманова, голова журі конкурсу В.Ф. Погребенник розкрив присутнім значення видатної події – 1025-річчя хрещення Київської Русі. Він також зробив глибокий аналіз поданих на конкурс учнівських науково-дослідницьких робіт та надав багато цінних порад молодим науковцям.

На святі з музичними вітаннями виступили лауреат міжнародних пісенних конкурсів Людмила Ляхевич, Камерний оркестр інституту мистецтв НПУ ім. М. Драгоманова під керівництвом заслуженого діяча мистецтв, професора В.І. Федоришин, ансамбль «Купава» та нікого не залишив байдужим вокальний дует кандидатів економічних наук Мамайсур М.А. і Радченка В.В.

Нагороджені переможці теж виступили на заході перед слухачами. Школярів відзначили у трьох номінаціях: «Образотворче мистецтво», «Науково-дослідницька робота» і «Літературна творчість». На розгляд журі було представлено 50 творчих робіт – глибоких роздумів про роль християнських цінностей у розвитку цивілізації.

Переможними стали: наукове дослідження «Православні храми Яготинщини» учнів 9 класу Лемешівської ЗОШ Яготинського району, наукове дослідження «Успенська церква с. Стара Оржиця: історія храму та його роль у духовному житті Згурівщини» учениці 10 класу Старооржицької ЗОШ Згурівського району, вірш «Вимір людського життя» учениці 11 класу КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат».

У подарунок всі вони отримали від Благодійного фонду «Богуслав» призи – по 4 томи найкращого видання творів безсмертного класика світової літератури М.В. Гоголя. За одностайною думкою організаторів і учасників конкурсу, книги були і залишаються неоціненним джерелом духовного збагачення людини.

Як спадкоємці Володимирового хрещення, ми успадкували віру від наших батьків, які засвідчили її своїм життям. Великими світочами віри для нас завжди були і є українські святі. Особливо близький нам Святитель Димитрій Ростовський (Данило Туптало), автор 12 книг «Житія святих», який народився на Київщині (м. Макарів). Йому присвятила такі рядки у власному вірші вихованка студії «Сузір’я» з Макарова, яка посіла друге місце у номінації «Літературна творчість»:

Макарівщини дух його пішов
В далеку путь, велично, крок за кроком,
І в нас в серцях він відгомін знайшов
Святителем, Учителем, Пророком…

Свято залишило багато гарних вражень та досягло головної мети – сприяти духовному зростанню молоді, зміцнювати християнські цінності і віру.

Після вручення дипломів переможцям і учасникам конкурсу, працівники музею провели екскурсію по залах музею літератури України під назвою «Історія приміщення. Колегія Павла Галагана (1870 – 1920)».

boguslav

Related Posts

Допомога Всеукраїнському православному педагогічному товариству

Виставка «Гоголівська містерія»

Постичь тайну Иова

На книжковому Форумі у Львові презентовано видання «Книги Иова»

No Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.