VII Міжнародна Пасхальна Асамблея – 2015 «Духовність єднає Україну»

З 13 по 24 квітня 2015 року в Україні пройшла VIІ Міжнародна Пасхальна Асамблея-2015 «Духовність єднає Україну».

Шанувальники академічного мистецтва мали унікальну можливість насолоджуватися музикою різних епох та національних культур, захоплюватися майстерністю видатних виконавців та оцінити талант молодих. А головне – долучитися до цього свята музики змогли усі: вхід до багатьох концертних залів (зокрема й у храмах різних конфесій) був вільним!

Асамблея проходила за підтримки Міністерства культури України, Національної академії мистецтв України, під патронатом Українських Православних Церков.

Ідея проведення Асамблеї під час Світлого Воскресіння належить ректору Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, доктору мистецтвознавства, професору, народному артисту України Володимиру Рожку.

Важливим суспільно-значущим заходом в рамках цьогорічної Асамблеї стала благодійна програма «Вірою й Надією єдині», згідно з якою музиканти давали благодійні концерти в різних районах Києва, Чернігова та їх передмістях. Вони виступали в будинках для сиріт, військових шпиталях, лікарнях для важкохворих, центрах переселенців з Донбасу.

Проведення ряду концертів стало можливим завдяки підтримці Благодійного фонду «Богуслав».

Так, 16 квітня 2015 року у рамках Благодійної програми «Вірою й Надією Єдині» БФ «Богуслав» взяв участь в організації для переселенців зі сходу країни концерту співаків – лауреатів міжнародних конкурсів в «Уваровському домі» смт. Ворзель.

Перед присутніми виступили Т.Чайка, Т.Мендель, В.Мудра, С.Сименишина, П.Грищенко, О.Черевик, ансамбль «Укранія», а також учні КДШМ № 5 ім. Л.М.Ревуцького.

21 квітня фондом організовано поїздку струнного квартету «Mira» та вокального ансамблю старовинної музики «Alitea». Чудові жіночі колективи виступили перед слабкозорими дітьми школи-інтернату № 4 в смт. Пуща-Водиця.

Усі творчі колективи гідно презентували мистецтво на найвищому професійному рівні.

Також БФ «Богуслав» спільно з волонтерами дитячого відділення онкогематології Київської обласної лікарні взяв участь в організації проведення спеціальної Акції для збору коштів на лікування онкохворого хлопчика – дев’ятимісячного Жені Зайця. Під час художньої виставки-аукціону, яка відбулася у приміщенні Національної музичної академії України, для цієї дитини було зібрано майже 11 тисяч гривень.

БФ «Богуслав» оплатив також друк 4 плакатів та 2000 флаєрів для збору коштів онкохворому хлопчику.

Виставка у фойє ІІ поверху Великого залу НМАУ ім. П.І.Чайковського тривала під час проведення таких знакових мистецьких заходів, як «міжнародні музичні діалоги»: «Україна-Італія», «Україна-Польща», «Україна-Голандія», «Україна-Литва», Музична присвята Ігорю Шамо «Як тебе не любити…» до 90-річчя від дня народження видатного композитора та ін.

Водночас, завдяки програмі «Вірою й Надією єдині» вдалося створити суспільний резонанс навколо проблеми онкохворого маляти та привернути увагу більш потужних благодійних фондів. Так, ще один благодійний фонд виділив на лікування хлопчика в Італії перші 5 тисяч євро.

Дякуємо Богові, що вже по закінченні Асамблеї в лікуванні дитини відбувся позитивний поступ.

Урочисте закриття фестивалю відбулось у великому залі Національної музичної академії України 24 квітня 2015 року концертом «Пісня – душа народу» до 120-річчя від дня народження Г.Верьовки. У виконанні Національного заслуженого академічного народного хору України імені Г.Верьовки під проводом відомого диригента, народного артиста України, академіка, професора Анатолія Авдієвського прозвучали кращі зразки української та світової духовної музики, обробки народних пісень.

БФ «Богуслав» за благодійну і гуманістичну діяльність отримав Почесну відзнаку від Голови оргкомітету VII Міжнародної Пасхальної Асамблеї – 2015 «Духовність єднає Україну», ректора Національної музичної академії України В. Рожка.

У закритті VIІ Міжнародної Пасхальної Асамблеї взяв участь й духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Він вручив грамоти учасникам Пасхальної Асамблеї та пам’ятні сувеніри. За старанні труди у славу Святої Церкви у мистецькому та соціальному служінні БФ «Богуслав» теж нагороджено Грамотою Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

Організаторів та учасників, нагороджених грамотами, зал вітав стоячи, нерідко виголошуючи крізь гучні аплодисменти наші сакраментальні гасла: «Слава Україні! Героям слава!».

У цьому патріотичному піднесенні публіки немає нічого дивного. Адже ніщо так не об’єднує людські душі як молитва та музика. Нині, у час тяжких для України випробувань, кожен, хто думкою і серцем прагне миру, має стверджувати невмирущість української традиції в усіх її вимірах – історичному, духовному, національно-патріотичному, творчому.

І це усвідомлення багато в чому нині визначає пріоритети українців.

БФ «Богуслав» і надалі продовжуватиме традицію поєднання благодійності та духовності. Так, на свято Вознесіння Господнього, 21 травня 2015 року, фонд допоміг в організації виступу дитячої театральної студії «Радощі» (при просвітницькому центрі кафедрального собору УПЦ) з виставою «Федорино горе» перед дівчатками Дарницького дитячого будинку-інтернату.

boguslav

Related Posts

Допомога Всеукраїнському православному педагогічному товариству

Виставка «Гоголівська містерія»

Світочі християнської віри

Постичь тайну Иова

No Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.