Світ тварин багатий і різноманітний, але не всі його мешканці знайомі нам з підручників біології. Зустріти тварин на букву “Ю” в реальному житті – рідкісна удача, адже їх не так багато. Проте, це не означає, що вони не заслуговують на нашу увагу! У цій статті ми дослідимо тварин, які починаються на букву “Ю”, дізнаємося про їхні унікальні особливості та місце в екосистемі.
Юнко сірий
Юнко – це широко поширений вид птахів у Північній Америці. Він зустрічається від помірних широт до Арктики, мігруючи на південь взимку. Юнко сірий – це невеликий птах з чорною головою, білою грудкою та сірим тілом. Він харчується насінням, ягодами та комахами.
Югина
Югина – це рід горобцеподібних птахів, що мешкають в Гімалаях та Південно-Східній Азії. Існує принаймні 9 видів югин, які відрізняються за розміром, забарвленням та середовищем проживання.
- Югина зеленоспинна – єдиний вид роду Зеленоспинна югина. Її можна зустріти в Гімалаях, на південному заході Китаю та в Південно-Східній Азії.
- Югина тайванська (Yuhina brunneiceps) – ендемік Тайваню. Її відрізняє коричнева голова та біла грудина.
- Югина вусата (Yuhina flavicollis) – мешкає в Гімалаях та Південно-Східній Азії. Її можна впізнати за жовтою груддю та чорною “бородою”.
- Югина асамська (Yuhina bakeri) – мешкає в Гімалаях та горах М’янми. Її відрізняє чорна голова та біла грудина.
- Югина темнокрила (Yuhina gularis) – мешкає в Гімалаях та горах Південно-Східної Азії. Її можна впізнати за чорними крилами та білою груддю.
- Югина мала (Yuhina nigrimenta) – мешкає в Гімалаях та Південно-Східній Азії. Її відрізняє чорна голова та біла грудина.
- Югина рудочерева (Yuhina occipitalis) – мешкає в Гімалаях та горах Південно-Східної Азії. Її можна впізнати за рудою груддю та чорною спиною.
- Югина чорнолоба (Parayuhina diademata) – єдиний вид роду Чорнолоба югина. Її можна зустріти в Гімалаях, на південному заході Китаю та в Південно-Східній Азії.
- Югина бірманська (Yuhina humilis) – мешкає в М’янмі та Таїланді. Її відрізняє чорна голова та біла грудина.
Юрумі
Юрумі – це найбільший вид мурахоїдів, який мешкає в тропічних лісах Південної Америки. Має довгу, вузьку морду з крихітними очима та довгим, липким язиком, яким він збирає мурах та термітів. Його сильні кігті допомагають йому розривати мурашники та термітники. Юрумі має потужний нюх, який допомагає йому знаходити мурашники та термітники навіть у темряві. Юрумі відіграє важливу роль у екосистемі тропічних лісів, контролюючи популяції мурах та термітів.
Ютараптор
Це хижий динозавр, який жив у Північній Америці близько 125 мільйонів років тому. Ютараптор був одним з найбільших хижаків свого часу, сягаючи 7 метрів у довжину. Він мав потужні щелепи з гострими зубами та довгі, міцні кігті. Ютараптор полював на інших динозаврів, таких як цератопси та орнітоміми.
Юрамайя
Юрамайя – це ссавцеподібна тварина, що жило в Китаї близько 160 мільйонів років тому. Тварини дуже незвичайні зовні і дуже нагадують щурів. Юрамайя була розміром з кішку і мала довгий хвіст. Її зуби були пристосовані до харчування комахами та дрібними хребетними. Юрамайя є одним з найдавніших відомих ссавцеподібних і дає нам цінну інформацію про еволюцію ссавців.
Юлідохроміс
Рід риб родини цихлід, що мешкають у великих озерах Східної Африки, зокрема, в озері Танганьїка. Юлідохроміси відомі своїм яскравим забарвленням та різноманітністю видів.
Тварини юрського періоду
Хоч ці тварини не починаються на літеру “Ю”, у їхній назві є слово на неї починається. Юрський/а використовується для позначення тварин, які існували або вважаються характерними для періоду юрського періоду в історії Землі. Наприклад, юрський морський гребінець, юрський мамонт чи юрський птах. Але коректніше все ж казати “тварина юрського періоду”.
Також у аналогічний приклад можна навести Юкатанського Амазона – птаха родини папугових. Хоча зазвичай у назві цієї тварини слова стоять у зворотному порядку і не можна сказати, що він починається на букву “Ю”.