Виставка «Гоголівська містерія»

З 5 по 20 квітня 2013 року в Російському центрі науки і культури працювала виставка «Гоголівська містерія», присвячена 1150-річчю слов’янської писемності і 1025-річчю Хрещення Русі. На ній були представлені роботи народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Сергія Якутовича та книги М. В. Гоголя з бібліотеки протоієрея Анатолія Затовського. Виставка була організована Представництвом Росспівробітництва в Україні за підтримки Міністерства культури України, Державного агентства промоції культури України та Благодійного фонду «Богуслав».

На відкритті заходу керівник Представництва Росспівробітництва зазначив, що творчість Миколи Васильовича Гоголя відображає духовне єднання російського й українського народів. Для будь-якого генія, який своїм талантом, своїм поглядом, своїм сприйняттям світу перевершив звичні рамки, національність не настільки важлива. «Ми пишаємося і захоплюємося тим, що в творчості Миколи Васильовича дивним чином поєднуються і любов до України, і любов до Росії», – сказав у своєму виступі К. Воробйов.

Творчість і особистість Миколи Гоголя займають велике місце в роботах Сергія Якутовича, представлених на виставці в РЦНК. «Художник проілюстрував такі твори письменника, як «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Миргород». Крім того, окремим виданням художник випустив ілюстрації до повісті «Тарас Бульба», – зазначила у своєму виступі заступник Генерального директора Державного агентства промоції культури України Тетяна Жукова.

Сергієм Георгійовичем Якутовичем створено більше тисячі ескізів декорацій, мізансцен, костюмів, гриму, реквізиту, бутафорії для фільму «Тарас Бульба» (режисер – В. Бортко). Художник також виступив в якості художника-постановника ще однієї знакової картини – «Гоголь. Втрачений рай» (режисер – Ростислав Плахов-Модестов), створивши декорації, інсталяції та ескізи для комп’ютерної анімації.

Крім робіт С. Якутовича, на виставці були представлені близько ста книг (у т.ч. рідкісні дореволюційні видання) з особистої бібліотеки протоієрея Анатолія Затовського. Ці твори М.В. Гоголя отець Анатолій збирає понад 20 років. Серед них і Повне зібрання творів М.В. Гоголя в 17 томах, видане Благодійним фондом «Богуслав» до 200-річчя письменника. Видання Повного зібрання творів мало великий резонанс у літературному житті України. А всі кошти, отримані від реалізації цього ексклюзивного видання, були спрямовані на будівництво Духовно-просвітницького центру та Будинку для людей похилого віку, що розмістився біля Свято-Макаріївської церкви.

За два тижні виставку «Гоголівська містерія» відвідали біля 600 осіб, а викладачі літератури Київських шкіл проводили тут для своїх вихованців відкриті уроки, присвячені творчості великого земляка.

Благодійний фонд «Богуслав» подарував бібліотеці Російського центру науки і культури 4 томи ювілейного видання творів М.В. Гоголя.

boguslav

Related Posts

Допомога Всеукраїнському православному педагогічному товариству

Світочі християнської віри

Постичь тайну Иова

На книжковому Форумі у Львові презентовано видання «Книги Иова»

No Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.