Майже півстоліття минуло з часу винаходу Отто Байєром прототипу сучасної монтажної піни. Звісно, цей час відбувалися певні зміни складу, консистенції, змінювалася структура кошти…. І сьогодні професійна піна на сайті Білайф мало нагадує свій початковий прототип.
Вона використовується на будь-якому будівництві, практично при будь-якому ремонті, в тому числі що проводиться без участі професіоналів. Тому знати, як здійснюється вибір піни, на що при цьому слід першочергово звертати увагу, буде зовсім не зайвим. Розглянемо ці питання докладніше.
Побутова монтажна піна: особливості, відмінності
Міцний, вологостійкий, з пористою структурою та відмінними властивостями щодо ізоляції поліуретан – це монтажна піна. Необхідний цей матеріал при заповненні щілин та різних отворів, які при ремонті або будівництві неминуче утворюються.
Основа такої піни – форполімери, які синтезуються з ізоціанату та поліолу. Також у балонах із нею перебуває суміш попередньо зрідженого ізобутану, бутану і пропану, тобто. спеціальний пропелент. Саме він виконує роль утворювача піни, саме він виштовхує суміш із балона під тиском назовні.
На виході вміст балона перетворюється (внаслідок контакту з повітрям) на піну. Вона, збільшуючись на очах просто багаторазово, заповнює необхідний простір. Це розширення називають первинним. Якщо піна купується побутова, показник такого розширення становитиме 20-60%. Якщо варіант професійний, і 300% може досягати, тобто. відмінність суттєва.
Далі при хімічній реакції з крапельками вологи в повітрі піна твердіє і перетворюється на стабільний хімічно поліуретан. Найчастіше для затвердіння потрібна доба. Але!! Якщо попередньо зволожити поверхні, які оброблятимуться, станеться це швидше.
Зазвичай на затвердіння піни йде приблизно 24 години. Шляхом зволоження оброблюваних поверхонь, цей час можна значно скоротити. Тим, хто з матеріалом ще не стикався, не завадить дізнатися, що вже під час затвердіння піна розширюється ще й вдруге. Ступінь цього показника становить до 30%. Але до остаточного застигання може статися ще й усадка. Для якісної суміші показник цей становить до 4%, але все ж і такий мінімум слід врахувати.
Уже в застиглому вигляді піна стає міцною, але досить пористою, стійкою до різних ступенів вологості.
Чим відрізняються професійна і побутова монтажна піна? Зазначимо, що впізнати їх можна відразу візуально. У побутової не передбачені для нанесення спецінструменти. Тобто, це просто балон, на кінці якого є клапан з накрученим адаптером (трубка із пластику і важіль).
Для піни, призначеної професіоналам, необхідний «пістолет». До використання з балона прибирається ковпачок, на його місце накручується цей пістолет. Робиться кілька енергійних струшувань, і можна застосовувати в будівництві.
Звичайно, є істотна відмінність за характеристиками. Професійний варіант вирізняється дрібнішою структурою, вищою пружністю, а також чудовим коефіцієнтом за первинним розширенням. Застосування монтажної піни такого типу практично необмежене. Єдина умова, щоб поверхня, яку оброблятимуть, не була інертною.
Вибір монтажної піни: ключові моменти
Щодо вибору оптимальної піни для монтажу можна виділити кілька ключових порад.
Перш за все, слід визначити тип відповідної піни. Вона буває:
- 1-компонентною, яку одразу можна застосовувати, яка ідеальна для проведення невеликих обсягів робіт, але якій для затвердіння потрібна вологість;
- 2-компонентною, яка краще підійде для непростих умов, для застосування професіоналами.
Температурні рекомендації теж важливі. Деякі піни можна використовувати лише при + температурах, деякі відмінно працюють і в холоді. Тобто, вибираючи, потрібно знати сезон робіт і далі визначати оптимальний у цьому плані варіант.
Дуже важливий коефіцієнт відносно розширення. І до речі, не поспішайте вибирати максимальний. Це може деформувати конструкцію. Якщо використання піни планується в приміщенні з істотною вологістю або взагалі роботи будуть зовнішні, тобто на вулиці, потрібно врахувати не тільки, скільки вона буде засихати, але також і показники стійкості до випромінювань УФ і опірності до вологи.
Показник щільності дуже важливий. Чим він вищий, тим результат буде міцнішим і довговічнішим. Звичайно, врахувати потрібно зручність у плані застосування. Оптимально купувати такі піни, на яких передбачено дозування, на яких є зручний і економічний розпилювач. Це істотно спростить нанесення.
Виробник, адгезія (тобто зчеплення з поверхнею), відгуки, термін придатності, а також додаткові характеристики, як-от, наприклад, захист від вогню, перешкода шуму, антипіренність також мають бути враховані.
Нічого складного. Але саме такі прості рекомендації допомагають підібрати оптимальну піну для монтажу на конкретному об’єкті.
Ми розповіли про характеристики монтажної піни, що важливо врахувати при замовленні пояснили. Залишається лише вивчити асортимент і зробити оптимальний вибір.