Забитий унітаз – це дуже неприємна ситуація, яка може статися в невідповідний момент. Замість паніки важливо знати перевірені методи, які допоможуть усунути засмічення самотужки. А у важких ситуаціях варто звертатися до професіоналів. Докладніше про такі послуги можна дізнатися за посиланням https://mtservice.kiev.ua/uk/prochishhennja-kanalizacii/zabivsja-unitaz/, де свою допомогу пропонує компанія АСК (Аварійна служба каналізації). Для самостійного вирішення проблеми можна використовувати кілька методів, описаних нижче.
Визначити ступінь засмічення
Перед початком дій потрібно оцінити складність ситуації, що виникла. Якщо вода йде повільно, засмічення незначне, і можна обійтися простими методами. Якщо вода стоїть, випадок більше складний, і знадобиться більше зусиль.
Прості способи усунення засмічення
У якості найпростішого методу можна використовувати вантуз, гарячу воду, спеціальну хімію. А до ефективніших методів у боротьбі зі складними засміченнями можна віднести механічне очищення.
Метод 1
Вантуз – перший помічник у боротьбі із засміченнями. Для його використання необхідно переконатися, що в унітазі достатньо води для повного занурення гумової частини вантуза, встановити вантуз на зливний отвір. Здійснюючи енергійні рухи вгору-вниз, можна побачити, що після кількох спроб вода почала зникати.
Якщо вантуз не допоміг, все ще можна спробувати вирішити все самостійно. Хоча, звичайно, консультація Аварійної служби каналізації на цьому сайті https://mtservice.kiev.ua/uk/ з приводу того, що робити, коли забився унітаз, може допомогти і значно полегшити завдання.
Метод 2
Гаряча вода та сода – це прекрасний і дуже легкий спосіб, який підходить для невеликих засмічень. Потрібно закип’ятити близько 1-2 л води, насипати в унітаз половину склянки соди, повільно влити гарячу воду, почекати 15-20 хвилин. Те, що викликало затор, і осад на трубах повинні поступово розчинитися.
Метод 3
На ринку представлено безліч хімічних засобів для усунення засорів (наприклад, “Тірет”, “Крот”). Щоб використовувати їх, слід спочатку прочитати інструкцію. Зазвичай потрібно залити засіб у зливний отвір, почекати вказаний час, потім промити унітаз великою кількістю води.
Механічні методи для складних засмічень
Використання сантехнічного троса допоможе у разі, якщо засмічення сильне:
- Потрібно вставити трос у зливний отвір.
- Слід поступово проштовхувати його усередину, обертаючи ручку.
- Коли трос досягне засмічення, слід продовжувати обертання, щоб зруйнувати його.
Тепер можна витягнути трос та помити унітаз водою.
Коли звертатись до фахівців
Якщо перераховані вище методи не допомогли, засмічення може бути занадто глибоким та серйозним. У такому разі краще викликати сантехніка із спеціальної служби. І до приїзду фахівців не варто користуватися калазацією, щоб уникнути пошкодження системи.
Як запобігти засміченню в майбутньому
Ось кілька важливих порад, як запобігти засміченню у каналізаційній трубі на у ванні та в унітазі:
- Не кидати в унітаз паперові рушники, вологі серветки, харчові відходи чи інші предмети.
- Періодично використовувати профілактичні хімічні засоби для очищення труб.
- Встановлювати сітки на зливні отвори в раковині та ванні, щоб утримувати великі частинки.
Усунення засмічення унітазу – завдання, з яким можна впоратися самостійно, якщо діяти правильно. Але й кваліфікована допомога не буває зайвою. Варто також пам’ятати про профілактику, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому.