Обмін валют в містах України. На що звертати увагу при виборі обмінника

Зміст

Обмін валют – це популярна послуга, якою користуються не лише підприємці чи ділові люди, а й пересічні українці, що вирішили поїхати за кордон на відпочинок чи придбати іноземну автівку. Аби обмін пройшов вигідно, безпечно та комфортно, потрібно правильно обирати пункт обміну.

Ризики при обміні валюти в неперевіреному обміннику

Якщо ви не бажаєте витрачати час на ретельний відбір надійного обмінника, а просто йдете в будь-яку найближчу обмінку, то дуже ризикуєте стикнутися з наступними неприємностями:

  • фальшиві купюри. В сумнівних обмінних пунктах не завжди є дефектоскоп, що допомагає встановити автентичність банкнот. Вам можуть дати випадково, або й навмисно фальшиві гроші, а без спеціального обладнання ви навіть не зможете нічого запідозрити;
  • нечесні гроші. Ви не можете знати походження грошей, що обмінюються в неперевірених обмінниках. Вони можуть бути отримані нечесним шляхом, про що свідчитиме маркування спеціальною фарбою. Проте без особливого обладнання побачити це маркування неможливо;
  • небезпека для власного життя та здоров’я. Якщо в обміннику відсутня охорона та відеоспостереження, нема ніяких гарантій, що ви зможете безпечно обміняти кошти та цілим і неушкодженим вийти з приміщення;
  • оманливо вигідний курс. Сумнівні обмінники дуже часто заманюють довірливих клієнтів мега вигідним курсом, проте на практиці виявляється, що потрібно ще додатково сплачувати якісь комісії чи замовляти додаткові послуги.

Якщо ви не бажаєте бути обдуреним чи пограбованим, серйозно віднесіться до вибору обмінного пункту.

Вимоги до пункту обміну. За якими критеріями обирати обмінник

Найкращий обмінний пункт обирайте за наступними критеріями:

  1. Курс обміну. Оберіть декілька зручних для вас обмінних пунктів, зайдіть на їх сайти та порівняйте курс. Якщо курс занадто вигідний, впевніться, що ви точно знаєте про усі додаткові комісії та збори. Оберіть той варіант, що вам більш підходить.
  2. Приховані умови обміну. Перш ніж обмінювати гроші, уточніть у касира чи є додаткові комісії або певні умови обміну.
  3. Репутація. Хорошийобмінник обов’язково має гарні відгуки від клієнтів у мережі інтернет. Якщо це місцева обмінка, то ви точно маєте знати відгуки про неї від сусідів чи знайомих. Якщо ж ніхто і ніколи не знав про цю організацію та у всесвітній павутині про неї відсутня будь-яка інформація, довіряти їй не варто.
  4. Безпека. Важливо аби обмінний пункт працював офіційно та з дотриманням усіх норм та законів. В ньому має бути спеціальне обладнання для перевірки коштів, охорона та система відеоспостереження.
  5. Широкий спектр послуг. Це не обов’язкова умова, проте обмінні пункти, в яких можна не лише обміняти гроші, а й здійснити міжнародний переказ, оплату інвойсів чи скористатися іншими послугами викликають більше довіри до себе.
  6. Режим роботи. Більшість обмінних пунктів працюють тільки в будні дні та мають перерви на обід. Це незручно для людей, які працюють в такому ж ритмі. Хороші обмінники працюють без перерв та вихідних, аби задовольнити усі потреби своїх клієнтів.

Враховуючи перелічені критерії, можна з впевненістю сказати, що хорошим буде обмінник з гарною репутацією, що працює щодня без перерв, має надійну охорону та суворо дотримується законодавства.

Які критерії не впливають на репутацію обмінника

Надійними та хорошими можуть бути як локальні обмінники, так і мережеві. Якщо пункт обміну здатен забезпечити швидке, безпечне та якісне обслуговування, то немає різниці, наскільки розгалуженою є його мережа.

Дуже часто люди обирають пункти обміну, які рекламуються по телебаченню чи на рекламних банерах. Проте й це не є запорукою якісного сервісу. Гарна репутація може бути й в не розрекламованої обмінки, що просто вміє швидко та вигідно обслуговувати клієнтів. 

Поради для швидкого та вигідного обміну грошей

Якщо ви бажаєте обмінювати гроші не лише безпечно, а швидко та вигідно, даємо вам декілька порад:

  • якщо вам потрібно обміняти екзотичну валюту, спочатку зателефонуйте в обраний пункт обміну та впевніться, що подібні гроші є в наявності та чи приймаються вони на обмін;
  • якщо ви побачили на сайті обмінного пункту вигідний для вас курс, замовте послугу фіксації курсу. Зазвичай зафіксувати курс можна мінімум на 1 годину. За цей час ви встигнете доїхати до обмінки та вигідно обміняти гроші;
  • якщо у вас є питання щодо роботи чи послуг обмінного пункту, не потрібно одразу йти у відділення. Усі питання можливо вияснити в режимі онлайн. Для цього достатньо залишити заявку на сайті обмінника чи зателефонувати за вказаним номером;
  • якщо вам потрібно обміняти велику суму коштів, обов’язково зробіть попереднє замовлення, в такому випадку ви точно будете знати, що потрібна вам сума є в касі обмінного пункту, і вона чекатиме саме на вас.

Маємо надію, що завдяки нашим порадам та рекомендаціям, ви зможете обрати найкращий для себе пункт обміну, в якому будете обмінювати гроші дійсно швидко, безпечно, комфортно та вигідно для вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *