Закодовані імена у вишивці

Зміст

Здавна українці вірили, що вишивка має неабияку оберегову силу. Тому могли закодувати у вишивці будь-що: ім’я, стихію, дату, назву чогось та інше. Розберемо, як саме це робилось і продовжується й до тепер.

Хто дослідив імена у вишивці

Вишивка здавна була невіддільною частиною української культури. Володимир Підгірняк, дослідник з Прикарпаття, виявив, що в них закодовані не лише красиві візерунки, але й українські імена.

Секрет вишивки полягає в поєднанні кольорів та ниток. З них майстрині створюють геометричні орнаменти, а також зображення квітів та інших рослин.

Володимир Підгірняк написав книгу “Текстова вишивка”, в якій виклав всі секрети кодування імен, молитов, днів тижня, фаз Місяця та інше.

Але саме кодування імен в українській вишивці цікавить найбільше, бо ім’я – це ідентифікація кожного з нас.

Перед тим, як кодувати імена та все інше, Володимир створив абетку, в якій у кожної букви свій символ, який має діагональне написання та горизонтально-вертикальне. А ось візерунки, які означають цифри, точно траплялись вам на українській вишиванці. Розгляньмо тепер детальніше.

Українські імена закодовані у вишивці

Вишивка такого роду може мати вигляд геометричних узорів або абстрактних символів, що несуть певний смисл для тих, хто знає код. Подивимось на прикладах, як же виглядає кодування імен. Обрали найпопулярніші українські імена.

Жіночі імена

Чоловічі імена

Де створити код свого імені

Якщо ви на прикладах не побачили свого імені, то не засмучуйтесь. Зараз вже можна з легкістю зробити будь-яке ім’я, адже є спеціальні сайти. Зайдіть на будь-який із запропонованих та самі створюйте закодовані імена в українській вишивці.

Текстова вишивка

На цьому сайті все просто. Переходите за посиланням https://vyshyvka.ukrzen.in.ua/word/, вписуєте потрібне слово, яке хочете закодувати, обираєте кольори вишивки та отримуєте готову схему.

Сайт запропонує вам кілька варіантів схеми, тому перегляньте всі та оберіть найкращий.

Ornament.name

Сайт https://ornament.name/ позиціює себе як конструктор орнаментів та текстової вишивки. Вони пропонують не тільки створити індивідуальний орнамент, а ще й надрукувати його на будь-якій речі (худі, кепка, шопер). Цей конструктор зручний ти, що ви самі обираєте яка буква буде тим чи іншим кольором, код цієї букви буде в центрі чи по краях, або в дзеркальному відображенні.

Українські вишиванки

Кожна буква українського алфавіту має свій відповідний символ у вишивці. Наприклад, буква “А” може бути зображена у вигляді калини, “Б” – у вигляді дуба, “В” – у вигляді верби. Ці символи поєднуються в орнаменти, створюючи зашифроване ім’я. Тому ви можете бачити не тільки вишиті закодовані імена, що схожі на QR-код.

Крім імен в українській вишивці, закодовано ще дуже багато іншого. Наші предки читали вишивку, наче книгу, яка могла описати цілу історію роду.

Сьогодні ж ми продовжуємо й надалі використовувати кодування у вишивці. Зараз це виглядає і сучасно, і без втрати історії.

Серед молоді з’являється нова весільна традиція: на цей важливий обряд майбутнє подружжя обирає свої наряди з українською вишивкою. Їх виконують майстрині, які в орнаментах кодують не тільки імена, а й молитви за добробут та щасливе життя.

Вишивка відкриває нові сторінки української культури. Ознайомились з кодуванням імен, що є надзвичайно цікавою темою для дослідження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *