7 фруктів, які можна їсти при панкреатиті

Зміст


Панкреатит – це запалення підшлункової залози, органу, розташованого за шлунком і відповідального за вироблення травних ферментів та гормонів, таких як інсулін. Існує два основних типи панкреатиту: гострий і хронічний. Гострий панкреатит характеризується раптовим сильним запаленням який може викликати сильний біль у животі, нудоту, блювоту та лихоманку. Гострий панкреатит може бути небезпечним для життя і потребує негайної медичної допомоги. Хронічний панкреатит – це тривале запалення підшлункової залози, яке може призвести до пошкодження органу та порушення його функції. Хронічний панкреатит може викликати біль у животі, діарею, втрату ваги та інші проблеми з травленням.

Дозволені фрукти

Попри різні розлади і захворювання, фрукти – це дуже важливий компонент раціону будь-якої людини. При панкреатиті, запаленні підшлункової залози, дуже важливо дотримуватися дієти, щоб зменшити навантаження на орган та полегшити його відновлення. Ми зібрали для вас 7 безпечних при панкреатиті фруктів, які допоможуть вам отримати необхідні вітаміни і не нашкодити своєму здоров’ю.

Банани

Легко засвоюються завдяки м’якій текстурі та низькому вмісту клітковини. Багаті на калій, який допомагає регулювати водно-електролітний баланс організму. Рекомендується вживати стиглі банани, уникаючи переспілих або зелених.

Яблука

Містять пектин, який допомагає покращити травлення та знизити рівень холестерину.
Багаті на вітаміни C, K, калій та інші мікроелементи. Їжте яблука запеченими або у вигляді пюре, уникаючи грубої шкірки.

Груші

Легко засвоюються, подібно до яблук. Містять клітковину, вітаміни C і K, калій. Рекомендується вживати груші запеченими або у вигляді пюре.

Ягоди

Малина, чорниця, полуниця – джерела вітамінів, мінералів та антиоксидантів. Містять мало цукру та клітковини, легко засвоюються. Їжте ягоди свіжими або замороженими, додаючи до йогурту, смузі або вівсяної каші.

Абрикоси

Багаті на бета-каротин, який перетворюється в організмі на вітамін A, важливий для зору та імунітету. Містять вітамін C, калій та інші мікроелементи. Їжте абрикоси свіжими, сушеними або додавайте до салатів. І краще віддавати перевагу солодким сортам.

Ківі

Містить багато вітаміну C, який зміцнює імунітет та допомагає в засвоєнні заліза. Багатий на калій, клітковину та інші корисні речовини. Їжте ківі свіжим, додавайте до фруктових салатів або смузі.

Диня

Джерело вітамінів A і C, які важливі для імунітету та здоров’я шкіри. Містить мало цукру та клітковини, легко засвоюється. Їжте диню свіжою, додавайте до фруктових салатів або смузі.

Заборонені фрукти

При панкреатиті заборонені цитрусові – апельсини, мандарини, лимони та грейпфрути. Адже вони містять багато кислоти, яка може дратувати підшлункову залозу та посилювати біль. Навіть вживання невеликої кількості цитрусових може призвести до дискомфорту. Виноград теж небажаний, адже містить багато цукру та грубої шкірки, яка може викликати здуття живота та діарею. Ананас містить, фермент, який може погіршити стан при панкреатиті та викликати біль. А слива може викликати діарею, що додатково навантажує підшлункову залозу. Так само як і персики, які викликають здуття. Повністю виключити з раціону радять і фініки – через високий вміст цукру.

Дієта при панкреатиті

При панкреатиті важливо дотримуватися дієти, яка спрямована на зменшення навантаження на підшлункову залозу і полегшення травлення. Деякі з продуктів, які вважаються корисними, включають нежирні білки, такі як курятина без шкіри, риба низькожирна, яйця, тофу та нежирні молочні продукти. Також корисні овочі, такі як броколі, шпинат, кабачки, морква, картопля (варена або запечена), а також фрукти, перелічені вище.

Дуже важливо уникати жирних і смажених продуктів, гострі та пряні страви, а також велику кількість цукру та вуглеводів. Важливо також уникати алкоголю та кави. Рекомендується пити достатню кількість води, уникати переїдання і тримати регулярні і збалансовані прийоми їжі. Перед внесенням будь-яких змін у раціон, важливо звернутися до лікаря або дієтолога для отримання індивідуальних рекомендацій, оскільки дієта може варіюватися залежно від стану пацієнта та інших факторів.

Обов’язково консультуйтеся з лікарем щодо конкретного дозволеного та забороненого фруктового та будь-якого іншого раціону при панкреатиті, враховуючи тяжкість захворювання та індивідуальні особливості організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *